www.özkaleliurunleri.com  olarak yöremizde üretilen en gözde ürünlerimizi ulaşılması daha kolay hale getiriyoruz.

Online satışta 10 yıllık tecrübemizle yöremizin özünden gelen eşşiz ürünleri tecrübeli profesyonel ekibimizle 

siz değerli müşterilerimize  online hizmetle  satışa sunuyoruz;

Özkaleli Markası; 1940 yılında Özkaleli A.Ş. yöneticileri Orhan ve Hasan Özkaleli’nin dedeleri Hasan Özkaleli tarafından kurulmuştur.

Hasan Özkaleli; 1940 yılı ve sonrasında geleneksel yöntemlerle evlerinde, küçük çaplı bir üretimle işe başlamıştır. Sonraki yıllarda oğlu Kamil Özkaleli de işe bir takım yenilikler ilave ederek kapasitesini yükseltmiştir. 1955 yılına gelindiğinde ise Özkaleli markası resmiyet kazanmıştır.

Bugünkü Özkaleli A.Ş. yöneticileri ailenin üçüncü kuşağıdır. Zile pekmezciliğini 1992 yılına kadar yine geleneksel yöntemlerle devam ettirmişlerdir. Bu yıldan itibaren de Zile pekmezciliği modern, çağdaş, yeni teknolojilere kavuşturulmuş. Doğallığından ödün vermeden, daha sağlıklı, daha açık renkli, daha lezzetli hale getirilmiş, meşhurluğu daha da arttırılmıştır.

Özkaleli Gıda Sanayi A.Ş., günümüze gelindiğinde Zile’nin Ankara Karayolu girişinde 14 bin 500 m2 arazi üzerinde 4 bin 500 m2 kapalı alanda ve en son teknolojik makinelerle üretimini sürdürmektedir. Beyaz Zile pekmezinin cevizli ve sade olarak üretimi yapılmaktadır. Yakın zamanda da çeşitli aromatik tatlarla karıştırarak Zile pekmezi çeşitlendirilecektir. Ayrıca firma, sıvı pekmez üretiminde de hayli iddialı konumdadır.

Ürün olarak ;

  • Beyaz Zile Pekmezi,
  • Katı ve Sıvı Üzüm Pekmezi,
  • Keçiboynuzu Pekmezi,
  • Dut Pekmezi,
  • Domates Salçası (Ev tipi tuzlu),
  • Kuşburnu Pulp ve Marmelatı,
  • Kızılcık Pulp ve Marmelatı,
  • Alıç Pulp ve Marmelatı,
  • Hurma Pekmezi,

Üzüm Sirkesi üretimi yapan bir aile şirketidir.

Domates salçasında özel ekim yaptırılmaktadır. Tek cins üzerinden salça üretimi yapılmaktadır. Özellikle son 10 yılda bu konuda hayli iddialı bir konuma gelinmiştir.

Ürün alım zamanlarında 50 kişiye yakın çalışanıyla Özkaleli, bölgenin lokomotif firmaları arasında yerini almıştır.

Ürün İşleme Kapasitesi

Fabrikada yıllık 1000 ton yaş üzüm, 500 ton kuru üzüm, 150 ton kuşburnu meyvesi, 4000 ton civarında da domates işlenmektedir.

Beyaz Zile pekmezi ‘Coğrafi işaret tescilli bir ürün’ hologramıyla dünyaya pazarlanmaktadır.  Ürünlerinde ‘Helal Belgesi’ bulunmaktadır. Üretim alanında birçok kalite belgesine de sahiptir.

‘Özkaleli’ markası Zile ile bütünleşmiş, Avrupa’ya bağlayan köprülerin ayaklarını atmıştır. Zile pekmezi marka olarak altmış yılı aşkın bir geçmişe ulaşmıştır.

Özkaleli A.Ş.yönetim kurulu Başkanlığını Orhan Özkaleli, işletme Müdürlüğünü ise Hasan Özkaleli yapmaktadır.

Özkaleli Gıda ürünlerini; bayilikler vasıtasıyla yurt içinde ve yurt dışında birçok noktaya pazarlamaktadır. (Avrupa’da özellikle Türklerin yoğun yaşadığı bölgelere ihracat yapılmaktadır.) İhrac edilen ürünler toplam üretimin % 15’I kadardır.

www.ozkaleliurunleri.com  tokat İli zile İlçesinde kurulmuş  hali hazırda ;” Özkaleli Ürünleri  Tontan ve Perakende satış mağazası ” olarak faaliyetine devam eden  www.ozkaleliurunleri.com unvanı ile kurulmuş bir e -ticaret sitesidir .